Češi vedou v semifinále Davis Cupu po prvním zápase moná trochu překvapivě 1:0. Radek Štěpáek totiž potvrdil, že Davisův pohár je jeho soutěž, a v úvoním klání přehrál Voktora Troického 3:1 na sety. Troický nastoupil do zápasu jako náhradník za hvězdného Novaka Djokoviče, který kvůli zranění do dvouhry nezasáhl.

Tomáš Berdych by měl být v souboji s původní srbskou dvojkou favoritem, kvalitativně Tipsareviče převyšuje. Jeho minusem by ale mohl být fakt, že za poslední měsíc sehrál jediné soutěžní utkání - v prvním kole vypadl na US Open s Francouzem Llodrou.

Srbové si finále Davisova poáru nikdy nezahráli, družina kapitána Navrátila hrála o titul naposledy loni, kdy v Barceloně podlehla Španělům.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
18:48
Berdych - Tipsarevič 1:0 - Česká jednička neměla v prvním gamu sebemenší problém a své podání za tři minuty obhájila.
18:52
1:1 - Berdych měl dobrou šanci sebrat soupeři jeho podání, ale své brejkboly nevyužil. Srb se štěstím, když mu v klíčovém okamžiku pomohla páska, svůj servis udržel.
18:54
2:1 - Berdych čistou hrou získává druhý gam.
18:59
2:2 - I podruhé Srb srovnává. Tentokrát poměrně snadně.
19:05
2:3 - Berdych doplatil na několik nepřesných úderů a špatný servis a ztrácí své podání.
19:09
2:4 - Tipsarevič zvládl své podání a Berdychovi odskakuje.
19:14
3:4 - Berdych s potížemi uhájil svoje podní. Tipsarevič hraje velmi útočně a jeho styl mu zatím vychází.
19:21
3:5 - Tipsarevič si připisuje další čistou hru.
19:25
4:5 - A úplně stejným způsobem Srbovi odpovídá i Berdych.
19:28
5:5 - Berdych v poslední možné chvíli zabral a odvrátil konec setu využitým brejkbolem. Tipsarevič se zlobí na diváky, kteří ho v posledním úderu křikem vyrušili.
19:34
5:6 - Berdych prohrával už 0:40, pak se ale dokázal do hry vrátit, jenže jeho dvojchyba znamená další brejk pro Tipsareviče, jenž půjde podávat na vítězství v setu.
19:39

5:7, 0:1 na sety - Berdych se dlouho s Tipsarevičem držel, měl i jeden brejkbol, jenže agresivní Srb ukončil první set sérií několika důraznými údery.

19:48
1:0 - Berdych odvrátil čtyři brejkboly a nakonec drží své první podání. Na podání jde domácí hráč.
19:58
1:1 - Tipsarevič odpovídá čistou hrou.
19:59

1:2 - Berdych se strašně trápí, vůbec se mu nedaří první servis, čehož Tipsarevič využívá a připisuje si další brejk.

20:07
1:3 - Berdych svého soupeře ani tentokrát neohrozil.
20:11
1:4 - Berdychova černá můra pokračuje. Nedaří se mu vůbec nic a prohrává svoje další podání.
20:18
1:5 - Stále stejná písnička. Berdych své dobré údery zatím hledá marně.
20:25
2:5 - Berdycha zachránilo od ztráty setu jestřábí oko a následná dvě esa.
20:28
2:6, 0:2 na sety - Srbovi chybí k vítězství poslední set. Radek Štěpánek i další členové týmu odvádějí Berdycha do šatny, kde se ho pokusí řádně namotivovat.
20:33
1:0 - Berdych zahájil třetí set čistou hrou, to je přesně to co potřebuje!
20:39
1:1 - Tipsarevič díky dobrému servisu srovnává stav.
20:43
2:1 - Berdych po tuhém bojí získává i své druhé podání.
20:49
3:1 - To je ono! Berdych slušnu hrou brejknul svého soupeře! Teď by si měl udržet svoje podání.
20:54
4:1 - Berdych úplně ožil, v pohodě vyhrává další hru.
20:57
2:4 - Tipsarevič čistou hrou snižuje stav.
21:00
2:5 - Jediný míč zaznamenal Tipsarevič po Berdychově dvojchybě. Berdych je blízko získání třetímu setu.
21:04
6:2, 1:2 na sety - Berdych se konečně přiblížil svému tenisu a Tipsareviče ve třetím setu jasně přehrál.
21:07
1:0 - Berdych dobře začíná i čtvrtý set.
21:15
1:1 - Tipsarevič nedá svou kůži lacino. Kvalitními údery srovnává na 1:1.
21:16
2:1 - Berdych odvrátil brejkbol a několika parádními trefami si připsal další hru.
21:24
3:1 - Berdych díky "prasátku" využívá třetí brajkbol ve hře a je na koni!
21:30

3:2 - Tipsarevičovi se podařilo Berdychovi brejk vrátit.

21:35
3:3 - Tipsarevič potvrzuje svůj servis a srovnává na 3:3.
21:41
4:3 - Berdych čistou hrou svému soupeři opět odskakuje.
21:44
4:4 - Berdych nevyužil brejkbolu, je opět srovnáno. Na obou hráčích jsou již patrné známky únavy.
21:51
5:4 - Třetí set jde do finále, Berdych by ho v případě brejku mohl ukončit.
21:55
5:5 - Čistá hra pro Tipsareviče, na podání jde Berdych.
21:59
6:5 - Berdycha to stálo hodně sil, ale svůj servis udržel. Odvrátil i Tipsarevičův brejkbol.
22:06
6:6 - Další čistý gam Tipsareviče. Jde se do tiebrejku.
22:10
5:7, 1:3 na sety - Berdych bohužel ve zkrácené hře ztrácel a Tipsarevičovi podlehl 1:3. Stav semifinále je tedy po prvním dnu vyrovnaný 1:1.