Ruská státní společnost Russian Technologies podepsala s americkým výrobcem letecké techniky Boeing smlouvu na nákup 50 letadel příští generace Boeing 737. Rusové za letadla zaplatí 3,7 miliardy dolarů (asi 69,9 miliardy Kč) a zároveň si vzali opci na nákup dalších 35 strojů.

Russian Technologies spravuje státní podíly ve více podnicích od aut až po zbraňové systémy, uvedla agentura Bloomberg.

Zdroj z firmy agentuře AP řekl, že letadla budou pronajata největší ruské letecké společnosti Aeroflot. V ní má stát 51,2 procenta akcií.

Russian Technologies podle Reuters předtím uvedla, že Boeing získal zakázku až na 65 letadel. Správní rada Russian Technologies by se měla konkrétními podmínkami smlouvy zabývat v říjnu.

Letadla Boeing 737 jsou určena hlavně na kratší a střední vzdálenosti. Aeroflotu by nová letadla měla pomoci modernizovat flotilu.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru