Hokejový brankář Dominik Hašek uznal, že nese zodpovědnost za poškození poháru pro mistra extraligy. Cenná trofej byla poničena na jeho soukromé oslavě v květnu, a přestože je v současnosti již opravena, udělila valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje Pardubicím za jeho poškození pokutu 150.000 korun.

"Vzhledem k tomu, že došlo k poškození poháru na akci, na kterou jsem si ho já vypůjčil, nesu za jeho poškození zodpovědnost," uznal Hašek v oficiálním prohlášením zaslaném ČTK. Zda však Východočechům zaplatí pokutu i náklady na opravu, jak HC Eaton požaduje, neuvedl.

"Jak přesně pohár vypadal po oslavě, vlastně ani nevím, neboť po mém odchodu jsem ho již neviděl a ráno ho řidič odvezl do Pardubic," uvedl Hašek, který po sezoně odešel z Pardubic do Spartaku Moskva hrajícího Kontinentální ligu.

Pětačtyřicetiletý hrdina olympijských her v Naganu se však pozastavil nad tím, proč se krátce před začátkem nové sezony řeší květnové poškození poháru. "Myslím si, že je škoda pro českou extraligu, že se v tuto dobu řeší takovéto věci, místo aby se mluvilo o jejích hvězdách, nadcházejících derby atd.," napsal Hašek.

Související