Internetová banka Zuno Bank ze skupiny Raiffeisen International je nejnovějším přírůstkem českého bankovního trhu. Zuno Bank už získala notifikaci ČNB - která je potřebná pro uplatnění bankovní licence získané v jiném členském státu EU a je i jednou z podmínek pro založení pobočky v Česku. Samotná pobočka Zuno Bank vznikla 30. srpna.

HN to dnes zjistily z Obchodního rejstříku a ze seznamu bank, který na svých stránkách vyvěšuje ČNB.

PR manažer slovenské pobočky Zuno Bank Marek Michlík zároveň HN potvrdil, že šéfem Zuno Bank v Česku se stal Darek Filip, který před tím pět let působil ve splátkové společnosti Cetelem jako ředitel pro rozvoj obchodu a marketing a v minulosti pracoval například i pro společnost Sodexho.

„Založení pobočky Zuno Bank v Česku je formálním potvrzením našich současných aktivit, které směřují k zahájení činnosti. Nyní například pokračujeme ve vyhledávání lidí, kteří pro nás budou v Česku pracovat," řekl dnes HN Michlík.

Nejdřív Slovensko, pak Česko

Podle informace, uvedené na webu ČNB, je předpokládaná doba zahájení činnosti Zuno Bank k 1. únoru příštího roku. Může to ale být i dříve.

 „Datum ostrého startu ještě nemůžeme upřesnit, bude souviset s uvedením a chodem banky na Slovensku. Pokud průběh bude hladký, tak se mezinárodní tým, který spuštění Zuno Bank připravuje, rychle soustředí na start banky v Česku," vysvětlil Michlík.

Slovenska pobočka Zuno Bank už od 1. srpna vykonává první bankovní operace. Účet v bance si však mohou otevřít zatím jen její zaměstnanci. V současnosti se interně banka zaměřuje na mezibankovní styk a bezpečnost jejich systémů. Slovenské veřejnosti se banka představí do konce roku 2010.

Tuzemské banky, které cílí na mladé klienty tak za pár měsíců budou čelit čelit větší konkurenci. Zuno Bank podrobnosti svého konceptu zatím nechce říct, obecně mluví o mladých lidech, kteří dávají přednost internetovému bankovnictví.

Zuno Bank je už jednačtyřicátou bankou, která působí na českém trhu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru