Obří golfový areál ve Vinoři se 27jamkovým hřištěm, který měl být už rok v provozu, podle čtvrtečního deníku E15 hned tak nebude. Společnost Sekyra Group, jejíž dceřiná firma Vinořská spol. výstavbu na stohektarovém území mezi pražskými Kbely a Vinoří v roce 2007 oznámila, od projektu Sekyra Golf Resort Praha ustoupila, píše.

"Teď není výstavba golfových hřišť atraktivní investicí," řekl deníku E15 předseda představenstva Luděk Sekyra.

Projekt už před třemi lety prošel posouzením vlivu na životní prostředí a developer tvrdil, že výstavba je těsně před zahájením. Loni pak realizaci odsunul o dva až tři roky.

Pražský magistrát a městská část Vinoř se však nápadu na vybudování největšího golfového areálu v okolí Prahy nevzdaly. Magistrát ve středu vypsal výběrové řízení, v němž hledá nájemce 75hektarového volného pozemku, který na něm vybuduje golfové hřiště a bude je provozovat. "Smlouva o pronájmu pozemků nikdy nebyla se společností Sekyra Group ani jiným investorem podepsána. Teď poprvé je vyhlášeno výběrové řízení," cituje E15 Bohuslava Tobrmana z odboru obchodních aktivit magistrátu.

Hodnotu chystané investice Sekyra Group před třemi lety nezveřejnila. Týdeník Euro nicméně odhadl, že může jít až o 150 milionů korun, píše dnešní E15.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru