Obhájci titulu Španělé na mistrovství světa basketbalistů podruhé prohráli. Po úvodním nezdaru s Francií nestačili ani na Litvu, jíž podlehli 73:76. Španělé přitom v utkání dlouho vedli o více než deset bodů, ale závěrečné minuty nezvládli a ve skupině D mají pasivní bilanci jedné výhry a dvou porážek. Přesto jim v tabulce patří třetí místo.

Favorizované celky Francie a Ruska se trápily s outsidery. Francie nakonec zlomila nepříznivý vývoj duelu s Kanadou a zvítězila 68:63, Rusové v dramatickém závěru udrželi výhru 72:66 nad Pobřežím slonoviny.

Kanaďané už ve skupině D v Izmiru potrápili Litvu, ale uspět nedokázali ani v dnešním zápasu s Francií. Ta sice po nepovedeném vstupu do závěrečné čtvrtiny prohrávala šestibodovým rozdílem, ale nakonec si přece jen připsala třetí vítězství. Střelecky na palubovce ve francouzském dresu vládl Nicolas Batum, autor 24 bodů.

Naopak Rusové měli v Ankaře co dělat, aby dovedli do vítězného konce zápas skupiny C s Pobřežím slonoviny. Podceňovaný africký celek stáhl v posledních dvou minutách jedenáctibodovou šňůrou ztrátu na minimum, ale ruské mužstvo mu už víc nedovolilo.

Do čela skupiny C se dostali domácí Turci, kteří v utkání neporažených týmů zdolali Řecko 76:65.

Skupina C (Ankara)

Rusko - Pobřeží slonoviny 72:66 (34:30), Portoriko - Čína 84:76 (44:37), Řecko - Turecko 65:76 (39:41).

Skupina D (Izmir)

Nový Zéland - Libanon 108:76 (51:32), Francie - Kanada 68:63 (28:28), Španělsko - Litva 73:76 (43:35).