Novým generálním ředitelem CzechInvestu se stal Miroslav Křížek. Třicetiletého ekonoma jmenoval do čela státní agentury pro podporu podnikání a investic dnes ráno ministr obchodu a průmyslu Martin Kocourek. "Novému řediteli důvěřuji, o svých schopnostech mě přesvědčil dostatečně," řekl serveru iHNed.cz Kocourek.

Křížek nahradí v čele agentury Alexandru Rudyšarovou, která byla pověřena řízením instituce doposud. Miroslav Křížek vyučuje na Vysoké škole ekonomické v Praze a vede Institut rozvoje podnikání při VŠE, který v roce 2006 spoluzakládal. Od roku 2004 je členem ODS, vykonává funkci zastupitele na Praze 13.

CzechInvest je státní příspěvková organizace podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu, která má posilovat konkurenceschopnost české ekonomiky prostřednictvím podpory malých a středních podnikatelů, podnikatelské infrastruktury, inovací a získáváním zahraničních investic.

CzechInvest rovněž zastřešuje celou oblast podpory podnikání ve zpracovatelském průmyslu, a to jak z prostředků EU, tak ze státního rozpočtu.

Za první polovinu roku 2010 přilákal CzechInvest do České republiky investice v hodnotě sedmi miliard korun. Loni ve stejném období to bylo o 3,5 miliardy více.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru