Akcie na Wall Street ve čtvrtek oslabily kvůli obavám ohledně hospodářského vývoje. Nejsledovanější Dow Jonesův index se snížil o 0,74 procenta na 9985,81 bodu. Poprvé od 6. července tak uzavřel pod psychologicky důležitou hranicí 10.000 bodů.

Širší index Standard & Poor's 500 klesl o 0,77 procenta na 1047,22 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite klesl dokonce o 1,07 procenta na 2118,69 bodu.

Trh nyní čeká na revidované údaje o vývoji hrubého domácího produktu Spojených států ve druhém čtvrtletí a na projev šéfa americké centrální banky (Fed) Bena Bernankeho. Předpokládá se, že Bernanke bude hovořit o nejistých ekonomických vyhlídkách.


Analytici podle agentury Reuters předpokládají, že americká vláda opraví tempo hospodářského růstu ve druhém čtvrtletí na 1,4 procenta z původně ohlášených 2,4 procenta. V prvním čtvrtletí americká ekonomika stoupla o 3,7 procenta.

Na devizovém trhu dolar před projevem šéfa Fedu oslabil vůči euru i japonskému jenu. V závěru obchodování v New Yorku jednotná evropská měna vůči dolaru stoupla o půl procenta na 1,2716 USD.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru