Sedmadvacetiletý útočník West Bromwich Albion si je dramaticky vyklenutého oblouku svého osudu vědom. Po utkání neskrýval určité dojetí.

Gól znamenal pro Bednáře satisfakci 

"Ten gól věnuju sobě. Měl jsem těžký rok a tohle pro mě byla satisfakce," řekl Bednář. Když po hodině hry střídal, aplaudoval mu celý stadion. Přitom se Bednář bál, jak jej diváci přijmou. Bál se i negativních reakcí poté, co jej poznamenala drogová kauza. "Když se vám stane taková věc, tak nevíte, co čekat. Ale lidi byli skvělí, za to jim děkuju. Chtěl jsem na hřišti nechat všechno," řekl Bednář.

Jak se vyvíjelo utkání Česko-Lotyšsko - čtěte ZDE

Uznání sklidil hlavně za svoji gólovou trefu ze 49. minuty, v plném běhu převzal přihrávku Plašila a z boku se po zemi trefil přesně k tyči. "Mohl jsem to jen uklidit do brány. Kdybych to nedal, musel bych na sebe být naštvaný," líčil Bednář. "A mrzí mě, že jsem chvíli potom nedal hlavičku," upozornil Bednář.

Bílka potěšil i výkon Rosického 

Ten v Liberci uspěl i v očích trenéra týmu Michala Bílka. "V první půli se nedostal do hry jako většina hráčů, ale jsme spokojení s jeho koncovkou. Proto tady je, aby dával góly. Uvidíme, jak na tom bude dál, anglická liga ještě nezačala. Můžeme doufat, že za měsíc bude v ještě lepší formě," věřil Bílek. Podle něj mužstvu hodně pomohl i záložník Tomáš Rosický, který v národním týmu naskočil po půl roce. "Zase ukázal své kvality, přidržel míč, má myšlení, jde do kombinace," uvedl Bílek.

"Druhý poločas dnes byl z naší strany podstatně lepší než první půle, ale přeceňovat to určitě nebudeme. Budeme doufat, že nás to psychicky posílí, ale pořád to je jen příprava. I když nám to ukázalo i dost pozitiv," řekl po utkání Bílek, jehož tým vstoupí do kvalifikace 7. září domácím duelem s Litvou.

 Je dobré, že skórovali tři útočníci, říká kouč

Bílek měl k dnešnímu výkonu před přestávkou, kdy se Češi marně pokoušeli překonat úporně bránícího soka, řadu výhrad. "První poločas jsme prostě nechytili. Pomalu jsme přenášeli těžiště hry, málo jsme hráli po stranách a tlačili se k brance spíš středem. Nebylo to podle našich představ, v poločase jsme si museli říci, jak chceme hrát," uvedl Bílek.

Zápas jsme sledovali ONLINE - čtěte ZDE

Výkonnostní posun podle něj byl po změně stran markantní. "Začali jsme hrát rychle, po stranách, dostávali se do šancí a byli také dost efektivní. Čtyři branky jsou dobré, navíc se nám to povedlo podruhé za sebou, což pokaždé povzbudí. Hlavně poté, co jsme před tím s efektivitou měli problémy," řekl Bílek. "Navíc je dobré, že se dnes prosadili hned tři útočníci," pochvaloval si Bílek.
Související