Telekomunikační firma Telefónica O2 změní formu svých cenných papírů z akcií na majitele na akcie na jméno. Kvůli této změně svolala na 10. září mimořádnou valnou hromadu. Vyplývá to z informací v Obchodním věstníku.

Důvodem kroku je novela zákona o veřejných zakázkách, která jako podmínku účasti ve veřejných tendrech zavádí nutnost mít akcie na jméno. Velké firmy, jako Telefónica, ČEZ, Česká spořitelna nebo Komerční banka, přitom dosud mají akcie na majitele. Novela má platit od 15. září.

Akcionáři O2 mají na valné hromadě rovněž rozhodnout o vkladu části podniku, zahrnující informační a asistenční služby a katalog firem, do dceřiné společnosti.


Telefónica O2 má 322,089.890 kmenových akcií na majitele o jmenovité hodnotě 100 Kč na akcii a jednu kmenovou akcii na jméno o jmenovité hodnotě 1000 Kč.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru