Provozní zisk německé energetické skupiny E.ON v prvním pololetí vzrostl o 11 procent a překonal odhady analytiků. V prvním poloetí dosáhl E.ON čistý ziskem 3,3 miliardy eur, když odhad analytiků činil 3,31 miliardy.

Upravený zisk před zdaněním a splátkou úroků (EBIT) dosáhl za pololetí 6,1 miliardy eur (151 miliard Kč). Analytici dotázaní agenturou Reuters čekali v průměru zisk 5,86 miliardy eur. Tržby koncernu se zvýšily o sedm procent na 44 miliard eur.

O zlepšení se zasloužilo zlepšení výsledků plynárenské divize a divize obchodování s energií, sdělil ve středu největší provozovatel energetických sítí na světě, který působí i v České republice

"Zejména vzhledem k budoucímu vývoji příjmů plynárenské divize E.ON nadále očekává, že celoroční zisk EBIT za rok 2010 se zvýší od nuly do tří procent," uvedla společnost v oficiálním sdělení. Dodala, že čistý zisk by měl zůstat na loňské úrovni.

E.ON v České republice dodává elektřinu a plyn na jihu Čech a Moravy. Český E.ON má zhruba pětinový podíl na tuzemském trhu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru