Turecké aerolinky Turkish Airlines si udělaly "inventuru" mezi svým palubním personálem. A poté 28 zaměstnanců dočasně odstavily ze služby s odůvodněním, že mají nadváhu.

Pokud do šesti měsíců nezhubnou, hrozí jim přeřazení. Uvedl to turecký deník Haber Turk.

Odstavení zaměstnanci, z nichž je 13 žen, dostali neplacené volno, napsal deník s odvoláním na dokument státem provozovaných aerolinií. Podle dokumentu byli všichni zaměstnanci již předtím varování, aby se "zase dostali do formy".

Jedním ze stevardů s nadváhou je mj. také Izzet Levi, který vede odborovou organizaci palubního personálu. Podle deníku dostal nařízeno, aby shodil 10 kilogramů. Poté, co se dostane na přijatelných 96 kilogramů, tak může znovu do práce.

"Váha a výška jsou v letectví důležité faktory. Tato kritéria jsou důležitá, jak z hlediska samotného vzhledu i dobrého pohybu na palubě letadla," uvádí se v prohlášení aerolinek.

Turkish Airlines jsou v Evropě podle počtu přepravených cestujících v Evropě čtvrtým největším dopravcem.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru