Auta s okřídleným šípem ve znaku jdou na odbyt a mladoboleslavská automobilka pro jejich výrobu nutně potřebuje sehnat do září dalších nejméně tisíc zaměstnanců. Je to největší jednorázový nábor lidí v Česku od začátku ekonomické krize na podzim roku 2008.

Většinou půjde o agenturní pracovníky, které pro automobilku vybere personální agentura Manpower. Informaci potvrdil šéf mladoboleslavských odborů Jaroslav Povšík.

„Jde zhruba o tisícovku nových lidí. Náborem kmenových zaměstnanců bychom nebyli schopni potřebu nových zaměstnanců dostatečně rychle řešit,“ řekl HN Povšík.

Plánované zvýšení výroby souvisí s rostoucím zájmem o modely Superb či Yeti. Od ledna do července úřady zaregistrovaly 31 890 škodovek, což znamená téměř čtvrtinový meziroční nárůst. Daří se ale i ostatním automobilkám vyrábějícím v Česku. Zatímco registrace nových vozů z nošovického Hyundaie se zvýšily o více než 38 procent, kolínská TPCA zaznamenala 1,5procentní nárůst.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru