Advokáti amerického miliardáře Donalda Trumpa budou mít opět napilno. Federální soud na Manhattenu obdržel na začátku týdne žalobu 15 kupců na společnost Trump Organization kvůli klamání klientů při prodeji hotelového a bytového komplexu Trump SoHo na dolním Manhattanu. Firma měla podle žaloby poskytovat nepravdivé informace zájemcům o apartmány s cílem uměle navýšit jejich cenu. Pro představu, cena jedné jednotky podle listu NY Times začíná na jednom milionu dolarů.

Kupci tvrdí, že zástupci projektu Trump SoHo klientům ještě před složením zálohy a uzavřením kontraktu lhali a schválně nadsazovali množství prodaných apartmánů v rezidenci. Jak uvedli v žalobě, při jednáních jim bylo řečeno, že se prodalo přes 60 procent apartmánů.

Po dostavbě 46poschoďového komplexu se nicméně ukázalo, že se jich prodal jen zlomek. Kupci podle žaloby v květnu evidovali 62 prodaných apartmánů z celkem 391 jednotek, což představuje zhruba 15 procent z celkových prostorů.

Donald Trump klamavé praktiky popírá. „Kupci mají prostě výčitky,“ řekl tisku a vydal prohlášení, v němž si pochvaluje, jak „dobře si projekt od počátku vede.“

Zástupci kupců tvrdí, že nebýt falešných informací, jejich klienti by nikdy smlouvu neuzavřeli. Po žalované straně žádají zrušení kupní smlouvy, vrácení záloh a náhradu škody.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru