Americký sprinter Justin Gatlin se vrátil na atletický ovál časem 10,24 na stovce a výhrou při mítinku v estonském Rakvere. Osmadvacetiletý Američan běžel poprvé po čtyřech letech, minulou sobotu mu vypršel čtyřletý trest za doping.

"Cítil jsem se dobře, čiperný," řekl Gatlin v rozhovoru pro agenturu AP. "Jsem ale trochu zklamaný časem. Jinak si myslím, že to byl dobrý návrat a příště doufám budu lepší," věřil. Podruhé se na start postaví opět v Estonsku, v neděli poběží v Tallinnu.

Olympijský vítěz stovky z Atén Gatlin nejdříve v Rakvere vyhrál rozběh v protivětru časem 10,34. Ve finále se o desetinu vteřiny zlepšil a porazil o sedm setin svého krajana J-Mee Samuelse.

Gatlin byl suspendován před čtyřmi lety poté, co vyrovnal světový rekord na stovce časem 9,77. O historický zápis ho ale připravil nález zvýšené hodnoty hormonu testosteronu. Za druhý dopingový prohřešek dostal původně osmiletý trest, který mu byl později zkrácen na polovinu. Distanc mu vypršel 24. července.