Čeští basketbalisté byli blízko výhře v přátelském utkání s Litvou. Svěřenci trenéra Pavla Budínského vedli v Panavežysu nad domácím výběrem půl minuty před koncem čtvrté čtvrtiny 75:71, ale o náskok přišli a prohráli 84:93 po prodloužení.

Český tým měl ve vyrovnaném utkání dobře rozjetou koncovku. Po krásné kombinaci se hosté dostali do vedení 75:71. Do konce zbývalo třicet vteřin a Renaldas Seibutis proměnil dva trestné hody. Český tým pak přišel po chybě o míč a Seibutis trefil další dvě šestky.

V prodloužení již domácí na palubovce dominovali a rychle si získali náskok, který nakonec narostl na devět bodů.

Za domácí, kteří se připravují na nadcházející mistrovství světa v Turecku, nejlépe střílel Paulius Jankunas - autor 25 bodů. Český útok vedl Pavel Houška s 18 body, Pavel Slezák přidal 15 bodů.

Litva - Česko 93:84 po prodl.

Nejvíc bodů: Jankunas 25, Mačiulis a Seibutis oba 10 - Houška 18, Slezák 15, Bartoň, Pumprla a Benda po 13. Čtvrtiny: 25:24, 49:42, 60:61, 75:75 - 18:9.