Čistý zisk internetové aukční síně eBay ve druhém čtvrtletí vzrostl meziročně o 26 procent na 412 milionů dolarů (8,2 miliardy Kč). Ke zlepšení dopomohla zejména divize internetových plateb v čele s platebním servisem PayPal a evropská část aukčních aktivit, sdělila firma ve středeční zprávě.

Zisk v přepočtu na akcii mírně překonal odhady analytiků. Tržby společnosti stouply o šest procent na 2,2 miliardy USD a byly v souladu s předpoklady. Firma sice kvůli předpokládanému zpevnění dolaru mírně snížila výhled zisku a tržeb pro celý rok, její akcie však po zprávě vzrostly o více než tři procenta.

Růst táhla divize on-line plateb, jejíž tržby se zvýšily o 22 procent na 817 milionů dolarů a celkový objem plateb vzrostl o 28 procent na 21,4 miliardy USD. Počet účtů u servisu PayPal se za čtvrtletí rozrostl o tři miliony na 87 milionů, což byl podle firmy výrazně rychlejší růst než v celém sektoru internetového obchodu. Internetové platební systémy používá stále více zákazníků a podnikatelů k zasílání peněz a eBay se nyní v této oblasti zaměřuje zejména na Asii a rozšiřování možností plateb přes mobilní telefony.

Tržby hlavní divize aukčního trhu se zvýšily o 11 procent na 1,4 miliardy dolarů. Dopomohl k tomu zejména růst v Evropě, zatímco ve Spojených státech byl výkon o něco slabší.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru