Německá státní železniční společnost Deutsche Bahn (DB) vyplatí v hotovosti 500 eur (12.650 korun) bolestného lidem, kteří v uplynulých vedrech zkolabovali v přehřátých vlacích. Částku dostanou osoby, které musely být lékařsky ošetřeny kvůli nefunkční klimatizaci ve vagonech.

Oběti veder mají "pokud možno" předložit lékařské potvrzení o svém ošetření. Nezávisle na tom dostanou všichni takto postižení cestující už dříve oznámené odškodnění v podobě cestovních kuponů. Dosud jimi bylo v celkové hodnotě 130.000 eur odškodněno zhruba 2200 cestujících.


Všichni lidé, kteří cestovali v přehřátých vagonech, mohou od DB nárokovat zpět polovinu zaplaceného jízdného. Těm, kteří museli být lékařsky ošetřeni, vyplácí dráhy 150 procent jízdného.

Kvůli vadným klimatizačním systémům minulý týden zkolabovaly desítky lidí ve zhruba 50 dálkových vlacích.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru