Ivo Minář ukázal, že jakékoliv obavy, jak nahradí unaveného finalistu Wimbledonu Tomáše Berdycha, nebyly na místě. Minář v prvním zápase ve čtvrtfinále Davisova poháru v Chile smetl z kurtu domácího Nicolase Massua ve třech setech 6:0, 6:2 a 6:3 a zařídil pro české tenisty první bod. K druhé dvouhře nastoupí Jan Hájek k souboji s Paulem Capdevillem.

"To jsem vůbec nečekal," komentoval Minář snadný průběh utkání v rozhovoru na Facebooku českého daviscupového týmu. "Prohrál jsem jenom pět gamů, tak jsem moc šťastný," doplnil tenista.

Minář, který byl k duelu nominován až dodatečně a přiletěl k týmu až v průběhu týdne, se aklimatizoval skvěle a na kurtu, jenž vzbuzoval pochybnosti, nedal domácímu tenistovi žádnou šanci. Získal prvních šest výměn a pak i prvních šest gamů, což znamenalo, že dal soupeři "kanára". Český hráč téměř nechyboval, dobře se pohyboval a dokázal soupeře zatlačit i se bránit. Domácí jednička Massu před skoro prázdnými tribunami v dopoledním slunci udělal v první sadě čtrnáct lehkých chyb.

"Začal jsem hrát svoji hru a hrál míč po míči a najednou byl druhý brejk, třetí brejk a šest nula. Ale nevěřil jsem, že to půjde takhle snadno až do konce,"popisoval Minář nečekaný průběh prvního setu.

Minář povolil soupeři game až ve druhém setu

Až v druhé hře druhého setu povolil Mináři slavnějšímu soupeři, olympijskému vítězi z Atén 2004, první game. Minář se mohl opřít o jistý servis. "Ten jsem zlepšil nejvíc. Mám po servisu tlak a jdu si pro body. Nejsou to esa, ale míče vyhrávám snadněji a netrápím se od zadu," řekl Minář. Ve druhém setu vzal šestadvacetiletý Minář soupeři dvakrát servis a jistě vedl po hodině a jedenácti minutách 2:0 na sety.

Pražský rodák spěchal za svou první daviscupovou výhrou. Massuovi, jehož marný boj sledoval z hlediště zraněný Fernando Gonzalez, nepovolil za celý duel jediný brejkbol. K zisku třetí sady, nejvyrovnanějí v utkání, mu stačil jediný brejk v šesté hře.

Využil hned první mečbol. Zápas trval necelé dvě hodiny

Minář zápas ukončil při svém podání čistou hrou a po hodině a 54 minutách využil hned první mečbol. Splnil tak svůj předzápasový slib. "Přinesu do šatny bod," říkal Minář odhodlaně po losování.

V případě úspěchu v Chile by svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila v září v semifinále hráli s vítězem utkání Chorvatska a Srbska.