Česko v následujících třech letech získá z EU zhruba 686.000 eur (17,6 milionu korun) na propagaci mléka a medu.

České programy zaštítěné Českým svazem včelařů (ČSV) a Agrární komorou ČR byly součástí balíku 19 programů ze 14 zemí bloku v celkové hodnotě více než 30 milionů eur (zhruba 771 milionů eur), které Brusel schválil.

První z českých programů určený na podporu včelařů a propagaci medu má celkovou hodnotu přes jeden milion eur, přičemž z unijních peněz na něj ČSV získá polovinu. Agrární komora zase získá půlku na program podpory mléka a mléčných produktů v celkové hodnotě zhruba 360.000 eur.

"V otevřeném globálním trhu jen pouhé produkování vynikajícího jídla a pití nestačí. Musíme posílit úsilí vysvětlil spotřebitelům standardy a kvalitu toho, co zemědělství EU dává na stůl," vysvětlil rozhodnutí EK eurokomisař pro zemědělství Dacian Ciolos.

Reklamní kampaně budou zahrnovat například ochutnávky, mediální prezentace na internetu, tiskovou reklamu a televizní spoty.

"A kde je vlastně brácha? Šel pro med do Jednoty"

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru