Tým USA si zahraje o titul na Světovém poháru poprvé po 17 letech a jejich soupeři budou Argentinci. Američané vyhráli turnaj družstev naposledy v roce 1993, od té doby ale do boje o titul nezasáhli.

Český výběr kapitána Tomáše Krupy vstoupil do duelu s USA ve čtvrtek, kdy Jana Hájka porazil Sam Querrey. Dnes ale vrátil tým do hry Berdych výhrou nad Johnem Isnerem 1:6, 6:1 a 7:6 po více než dvouhodinovém boji. Ve čtyřhře nejprve duo Berdych, Dlouhý zaskočilo druhý pár světa a vedlo rychle 5:2. Pak Češi prohráli s jedním z nejlepších deblových párů historie šest her v řadě a první set 5:7.

Ve druhém setu nejdříve vedli Američané 4:1, v bílém hrající česká dvojice dokázala srovnat krok, ale poslední slovo měli opět Bryanové, kteří využili hned první mečbol.

Češi si tak na finále musí počkat; naposledy hráli o titul v roce 2007 skoro ve stejné sestavě a prohráli s Argentinou 1:2.