Developer Orco Property Group ve středu oznámil, že pařížský obchodní soud schválil plán restrukturalizace firmy zahrnující splacení všech uznaných pohledávek během 10 let, a ukončil tak ochranu před věřiteli.

„Záchranný plán firmy je efektivním nástrojem řešících situaci dluhopisů skupiny i dosahující konsensuální dohody ohledně bankovních úvěrů. Představuje vyvážené řešení otázky 1,5 miliardy euro dluhu pro držitele dluhopisů, akcionáře i 2150 zaměstnanců skupiny,“ uvedl soud.

Firma uvedla, že jí schválený plán umožní reinvestovat do realitních projektů. „Schválení záchranného plánu soudem nám umožní velmi rychle obnovit naše projekty ve střední Evropě. Jsme rozhodnutím potěšeni po období více než roku pod ochranou, která nám umožnila zlepšit naše finanční podmínky,“ uvedl šéf a zakladatel developerské firmy Jean Francois Ott.

Zadlužená společnost vstoupila do ochranného režimu 25.března 2009, aby mohla připravit plán splácení svých závazků, na nichž se podepsal propad realitního trhu zasaženého globální krizí. Orco by mělo dluhy splatit za příštích 10 let.

Verdikt soudu "vystřelil" akcie developera vzhůru. Na pražské burze dosáhl růst skoro 8 procent, aktuálně před 13:30 titul posiluje o 6,1 % na úroveň těsně pod 180 Kč/akcie. Jde ve středu o jediný titul v Praze, který se obchodujě v kladném pásmu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru