Naposledy to před 35 lety dokázali New York Islanders proti Pittsburghu, před nimi se stejný kousek povedl už jen v roce 1942 Torontu.

Flyers navíc předvedli senzační obrat i v rozhodujícím utkání, v němž po 14 minutách prohrávali už 0:3! Ještě do první přestávky však snížil James Van Riemsdyk, v druhé třetiny vyrovnali Scott Hartnell s Danielem Brierem a vítězný gól vstřelil sedm minut před koncem třetí třetiny v přesilové hře Simon Gagne.

Ve finále Východní konference se Philadelphia utká s Montrealem, ve finále Západní konference se střetnou San Jose a Chicago. Obě série začínají v neděli.

2. kolo play off NHL, Východní konference - 7. zápas:
Boston - Philadelphia 3:4 (3:1, 0:2, 0:1)
Branky: 10. a 15. Lucic, 6. Ryder - 18. Van Riemsdyk, 23. Hartnell, 29. Briere, 53. Gagne. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17.565. Konečný stav série: 3:4.