Americký soud přiznal 20 milionů dolarů (415 milionů korun) italskému módnímu domu Versace jako odškodnění v kauze s padělky v americké maloobchodní síti.

"Vyhráli jsme historický soud, dosáhli vrcholu v boji skupiny proti padělkům, z jehož účinků bude mít prospěch všechny luxusní italské značky," uvedl dle agentury Reuters výkonný ředitel Gian Giacomo Ferraris.

Vyšetřováno prý bylo více než 70 obchodních domů a více než 110 lidí v jižní Kalifornii a Arizoně. Jako klíčový svědek v případu svědčil Santo Versace, bratr zakladatele značky Gianniho, který byl v roce 1997 zavražděn.

Agentura AFP uvedla, o výši náhrady škody rozhodl soud v kalifornském Los Angeles.

Společnost Versace vlastní hlavní návrhářka Donatella Versace, její bratr Santo a dcera Allegra. V roce 2009 její příjmy činily 268 milionů eur. Firma je známá logem s hlavou Medúzy.

Sedm let trvající soudní spor je jedním z mnoha, ve kterých výrobci luxusního zboží brání jméno značky před padělky. Soudní spor v kauze s padělky v březnu u manhattanského soudu vyhrála luxusní módní značka Fendi.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru