Už tři lidé z Česka projevili zájem o koupi nejdražšího osobního automobilu na světě - Aston Martin One-77, který stojí 1,1 milionu britských liber. Tedy zhruba 33 milionů korun.

Nejdražší auto, které se v tuzemsku prohání, je nyní Bugatti Veyron. Vůz za 30 milionů korun mají v Česku dva lidé. Jeden exemplář vlastní realitní magnát Radim Passer, identita druhého majitele zůstává utajena.

Zbývá prodat 29 kusů

Z limitované série 77 vozů nového Aston Martin One-77 se jich zatím na světě prodalo 48. Jeden ze tří českých zájemců si byl již vůz i výrobní linku v anglickém Gaydonu nedaleko Birminghamu prohlédnout, dva čekají na pozvánku, kdy mohou přijet.

"Jeden člověk tam už byl, ale myslím, že si vůz nakonec nekoupí,“ říká Michal Exner z autosalonu Auto Exner, který značku Aston Martin v Česku zastupuje.

Exner sice identitu potenciálních kupců odmítá prozradit, jedním ze dvou zbývajících zájemců, kteří však na pozvánku do Gaydonu teprve čekají, je podle informací HN karlovarský podnikatel Milutin Perič.

 

VIDEO: Zde se podívejte na nejdražší vůz, který v Česku jezdí - Bugatti Veyron za 30 milionů

 

VIDEO: A zde je vůbec nejdražší osobní vůz světa -  Aston Martin One-77 za 33 milionů korun

 

Šestačtyřicetiletý Perič pochází z bývalé Jugoslávie a v Česku se mu podařilo vybudovat několik společností s ročními zisky v řádu stovek milionů korun. Jejich hlavní aktivitou jsou hazardní hry. Perič si nejdražší osobní automobil na světě zatím nekoupil, ale výlet do továrny Aston Martin by rád absolvoval. "Ještě nejsem o koupi rozhodnut,“ řekl včera HN Perič, v jehož garážích už parkuje i několik vozů značky Ferrari.  

Aston Martin One-77 se poprvé představil v roce 2008 na autosalonu v Paříži, ale po celou dobu výstavy zůstal zahalen plachtou. Odhalení se dočkal až loni na autosalonu v Ženevě, ale i to byl jen model skutečné velikosti.

100 km za tři vteřiny

Pod kapotou skutečného One-77 je dvanáctiválcový motor s obsahem 7.3 litru a s výkonem 700 koní. Zrychlení z nuly na 100 kilometrů, které bylo původně uváděno okolo 3,5 sekundy, se podle ředitele společnosti Aston Martin Ulricha Beze podařilo stáhnout pod tři sekundy.

Aston Martin One-77 by tak měl být nejrychlejším silničním vozem v historii. Kdyby se nakonec Aston Martin One-77 do Česka opravdu dostal, vytlačil by z pozice nejdražšího vozu na místních silnicích Bugatti Veyron z portfolia německého Volkswagenu. Veyronem za 1,15 milionu eur (asi 30 milionů korun) se mohou v Česku pochlubit jen dva lidé. Jedním z nich je podnikatel Radim Passer, identita druhého majitele zůstává utajena.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru