Švýcarská bankovní skupina UBS hospodařila v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 2,2 miliardy franků (asi 39,2 miliardy Kč). To je lepší výsledek, než čekali analytici, a zároveň zlepšení proti stejnému období loni, kdy banka měla ztrátu 1,98 miliardy franků (asi 35,3 miliardy Kč).

Za výrazným zlepšením hospodaření jsou především dobré výsledky z obchodování. Hrubý zisk divize investičního bankovnictví dosáhl asi 1,2 miliardy franků a těžil z příznivé situace na finančních trzích. Podobně příznivých výsledků dosáhli i přední rivalové UBS, což jsou americké banky JPMorgan Chase & Co a Goldman Sachs.

Analytici v průměru očekávali, že banka vytvoří v prvním čtvrtletí čistý zisk dvě miliardy franků.


UBS ale pořád ještě bojuje s tím, aby získala zpět důvěru klientů. V průběhu finanční krize totiž utrpěla značné ztráty a upadla také v nemilost amerických úřadů. Ty banku obvinily z daňových úniků a s podobným obviněním pak přišly i vlády jiných zemí. UBS tak byla nucena k řadě změn, které si vyžádaly další náklady.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru