Ředitelé amerických aerolinií Continental a United Airlines rozhodli o spojení firem. Po výměně akcií, které oceňují Continental na 3,2 miliardy dolarů (téměř 62 miliard Kč), vznikne největší světová letecká společnost.

V noci na pondělí to podle informovaných zdrojů napsala agentura AP, aerolinie to údajně oznámí oficiálně v pondělí.

Spojením Continental a United zůstanou ve Spojených státech tři velké letecké společnosti s mezinárodní přepravou, a to nově spojená United, Delta a American. US Airways také létají do zahraničí, ale loni jejich mezinárodní letecká přeprava byla jen třetinová ve srovnání s American.


Nová společnost se bude jmenovat United a sídlit bude jako původní United v Chicagu. Řídit ji bude generální ředitel Continentalu Jeffery Smisek. Nynější generální ředitel United Glenn Tilton bude předsedou nové skupiny.

United patřící pod mateřskou UAL Corp je nyní třetím největším přepravcem v USA podle objemu přepravy. Continental Airlines se sídlem v Houstonu jsou čtvrté největší americké aerolinie, dodala AP.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru