Velké překvapení připravila divákům na turnaji v marockém Fezu Renata Voráčová. Česká tenistka totiž vyřadila v prvním kole čtvrtou nasazenou hráčku turnaje a 51. hráčku světa Melindu Czinkovou z Maďarska 6:4 a 7:6. V Maroku tak navázala na svou vítěznou šňůru z turnajů okruhu ITF. Před cestou do Fezu totiž získala titul v italské Civitavecchii a poté v Káhiře. I díky tomu se blíží do první stovky na žebříčku - nyní je na 106. místě.

Lépe postavenou hráčku na žebříčku než Czinkovou naposledy Voráčová porazila před třemi lety. Tehdy zdolala na Australian Open 39. tenistku světa Meghann Shaughnessyovou z USA a v Québeku postoupila přes světovou dvanáctku Nicole Vaidišovou, ta ale zápas nedohrála.

Úspěšná bývá šestadvacetiletá Voráčová hlavně ve čtyřhře. V té má pět titulů WTA, čtyři společně s Lucií Hradeckou.

Méně rýda bude na turnaj ve Fezu vzpomínat Lucie Záhlavová-Strýcová, která nestačila na osmnáctiletou Bojanou Jovanovskou ze Srbska, která nad ní zvítězila 6:3 a 6:1. Nedařilo se jí především při podání, které česká tenistka ztratila šestkrát.

1. kolo: Voráčová (ČR) - Czinková (4-Maď.) 6:4, 7:6 (7:5), Jovanovská (Srb.) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:3, 6:1, Medinaová (3-Šp.) - Bennáníová (Mar.) 6:0, 6:0, Kerberová (5-Něm.) - Allámíová (Mar.) 6:0, 6:1.