České dráhy budou v Ústeckém kraji modernizovat vlakové soupravy za více než miliardu korun. Další investice oznámily ČD také pro Moravskoslezský kraj, kam do roku 2014 přijde minimálně 1,5 miliardy korun. Podle mluvčího ČD Petra Šťáhlavského by měly první moderní motorové soupravy zasáhnout do provozu již v prosinci letošního roku. Dráhy investici oznámily okamžitě poté, co konkurenční RegioJet ze skupiny Student Agency zahájil o víkendu na severu Čech propagační jízdy svých vlaků.

Do tří let by pak měly jezdit nové pantografy na hlavních tratích Děčín - Ústí nad Labem - Teplice - Most - Chomutov - Kadaň a Ústí nad Labem - Teplice - Litvínov. "Jezdit by jich mělo nejméně sedm. České dráhy vyhlásí mezinárodní soutěž a uzavřou kontrakt na jejich výrobu ještě letos, nejpravděpodobněji do podzimu," doplnil Šťáhlavský.

V současné době, od pondělí 26. dubna do pátku 7. května,  je rozšířen provoz  moderních klimatizovaných souprav City Elefant také na pracovní dny. Prakticky po celý den je každý druhý spoj z Děčína do Mostu a opačně zajištěn moderní komfortní soupravou CityElefant. Každý cestující si tak může v nadcházejících dvou týdnech vyzkoušet komfort, který poskytují moderní soupravy Českých drah.

Nejméně 1,5 miliardy korun investují do roku 2014 České dráhy také v Moravskoslezském kraji. Jen v letošním roce to bude přes 340 milionů korun. Na regionálních tratích přibudou letos dvě nové soupravy CityElefant a tři dvouvozové soupravy Regionova. Pokračovat budou opravy administrativní budovy na hlavním nádraží v Ostravě, které se dočká také nové výmalby. ČTK to sdělila regionální mluvčí ČD Kateřina Šubová.

Letos dráhy uvedou do provozu nové vlaky za více než 4,5 miliardy korun. Loni byla částka podobná. Dalších více než půl miliardy korun dá dopravce jako zálohu na vlaky, které obdrží v roce 2011.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru