Zisk amerického řetězce restaurací McDonald's v prvním čtvrtletí vzrostl na 1,09 miliardy dolarů díky zájmu lidí o nabídku menu, uvedl podnik ve středeční zprávě. V prvním čtvrtletí minulého roku vytvořil zisk 979,5 milionu dolarů.

Tržby největšího světového řetězce hamburgerových restaurací vzrostly ve všech regionech, zejména v Evropě a Asii. Projevilo se tak, že stoupl počet návštěvníků v restauracích. Rostly také tržby ve Spojených státech, i když pomaleji než jinde ve světě.

McDonald's si za hospodářské recese vedl lépe než většina jeho rivalů. Jeho dlouhodobý růst tržeb ale přerušila vysoká nezaměstnanost mezi Američany.

Tržby řetězce za leden až březen meziročně vzrostly o deset procent na 5,61 miliardy dolarů. Ve čtyřech z pěti předchozích čtvrtletí ale tržby skupině klesly. Aktuální výsledek byl lepší, než se na Wall Street očekávalo, napsala agentura AP.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru