Nejasnosti kolem velkých zbrojních zakázek za Fischerovy vlády

Vozy Iveco: 3,6 miliardy
Opuštění od původního plánu na vypsání tendru vysvětlilo ministerstvo obrany tím, že chtělo nakupovat iveca spolu se Slovenskem. Kolik tím ale ušetřilo, není jasné.

Samopaly: 1,1 miliardy
Ministerstvo dostatečně nevysvětlilo, proč ponechalo pouze měsíční lhůtu k podaní nabídek. Ministr se navíc ocitl v podezření z konfliktu zájmů, protože proti České zbrojovce stála v soutěži firma MPI Group, kterou vlastní jeho známý Michal Smrž.

Pistole: 130 milionů
O nákupu 5500 pistolí a 600 automatických zbraní Scorpion od České zbrojovky ministerstvo informovalo teprve po podepsání kontraktu. Důvod utajení nechce vysvětlit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama
Víte, že...
  • můžete hodnotit každý článek? Zaujal vás? Nebo byste mu něco vytknuli? Byl krátký, nebo nepřinášel nic nového? Na konci každého článku najdete hodnotící tlačítka.
  • souhrn zajímavých komentářů, technologických zpráv nebo investičních informací naleznete v našich newsletterech, které pro vás připravují editoři a vedoucí rubrik?
reklama