Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto prodala v 1. čtvrtletí 178 901 vozů, což je meziroční nárůst o 25 procent. Pozitivně se na tomto výsledku projevil zejména čínský trh, kde prodej vzrostl o 122 procent na 42 707 aut. V březnu Škoda dosáhla dokonce měsíčního rekordu v historii firmy, když prodala 72 900 vozů. Informoval o tom mluvčí firmy Jaroslav Černý.

V Česku bylo zákazníkům od začátku roku dodáno 13 289 vozů, tedy o 2791 více než loni. Nejprodávanější modelovou řadou zůstává v České republice Octavia s 6496 prodanými vozy. Tržní podíl mladoboleslavské značky v Česku dosáhl podle Černého za první čtvrtletí roku 33,4 procenta. Celkem ve střední Evropě vzrostly prodeje o 13 procent na 27.995 vozů, kromě Česka zaznamenala firma silný nárůst i v Polsku.

O 13 procent se zvýšil prodej také v západní Evropě, pokud by však z této statistiky bylo vyjmuto Německo, byl by nárůst dokonce 43 procent. "Německo sice nadále nejsilnějším trhem západoevropského regionu, ale tamní trh zaznamenal proti loňsku výrazný pokles," podotkl Černý.

 

 

Pozitivně se v západní Evropě naopak projevoval trh ve Velké Británii, kde se prodalo 11 704 škodovek, o 72 procent více než loni. Rostly také například dodávky ve Španělsku, Portugalsku nebo Norsku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru