Reklamní vlaky společnosti RegioJet, která patří společnosti Student Agency podnikatele Radima Jančury, budou na přelomu dubna a května jezdit pod Krušnými horami za pětikorunové zpáteční jízdné mezi libovolnými stanicemi. V neděli o tom informoval server iDnes.cz.

Žluté vlaky budou jezdit o víkendu 24. a 25. dubna na trati mezi Děčínem a Krupkou, kde už pravidelný provoz skončil. "Přesné časy odjezdů ještě dolaďujeme. Každý den vypravíme osm párů spojů," řekl serveru obchodní ředitel RegioJet Jiří Schmidt. Na stejné trati zvané "Kozí dráha" budou vlaky jezdit ještě první květnový víkend.

Podle informací na webových stránkách společnosti by vlaky měly z Děčína vyjíždět vždy v 9, 11, 13, 15 a 17 hodin, zpáteční spoje odjezdou z Krupky v 10, 12, 14, 16 a 18 hodin.

Od 26. dubna do 7. května budou vlaky, které si společnost pronajme, jezdit ve všední dny mezi Ústím nad Labem a Litvínovem. "Je to přirozená urbanizační osa, důležitá pro denní dojížďku, ale dosud pro ni České dráhy neměly vhodná vozidla, protože část tratě není elektrizovaná," uvedl Schmidt.

RegioJet loni usilovala o provozování osobní regionální dopravy ve čtyřech krajích. Ty ale nakonec výběrová řízení nevypsaly a uzavřely smlouvy s Českými drahami. Provoz pronajatých vlaků v severních Čechách proto RegioJet bere jako reklamu, chce tím zároveň dokázat, že umí vlaky provozovat. Reklamní akce se zřejmě přesune i do dalších krajů.

"My chceme ukázat, že i když dopravce žádné vlaky nevlastní, může provoz zajistit soupravami pronajatými. Kdybychom chtěli, můžeme si vlaky pronajmout klidně i na 15 let," řekl provozní ředitel Jančurovy dceřiné firmy RegioJet Jan Paroubek. 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru