Domácí kouč Kalous zkusil hosty překvapit tím, že nenasadil do branky stabilní oporu Pince, ale Fina Leinonena. Nebylo mu to však nic platné.

V druhé třetině zařídili Východočechům dvoubrankové vedení Libor Pivko a Petr Sýkora. V úvodu závěrečné části pak snížil Klimenta. A za stavu 1:2 přišel dramatický závěr.

Trenér Kalous krátce před koncem stáhnul Leinonena z branky. A když se Pardubickým, jmenovitě Sýkorovi, podařilo skórovat, Kalous svůj taktický tah zopakoval: opět zkusil hru bez brankáře. A Východočeši, přestože v tu chvíli hráli kvůli vyloučení jen ve čtyřech proti šesti, přidali definitivní pojistku, Píša trefil přes celé hřiště na 4:1.

Jiří Kalous (Liberec): "Chtěli jsme vrátit sérii do Pardubic, bohužel se to nepovedlo. Odevzdali jsme maximum, bojovali jsme, ale Pardubice byly nad naše síly a zaslouženě zvítězily. Týmu chci poděkovat za bojovnost, že to neodevzdal. Hráči bojovali a rvali se do poslední minuty, ale bohužel už nám nebylo přáno."

Jan Votruba (Pardubice): "Věděli jsme, že domácí v tom výkonu udělají všechno pro to, aby se před domácím publikem neloučili a jeli na další zápas do Pardubic. Připravovali jsme se na jejich drtivý tlak a forčeking, ale druhá věc je to realizovat. První třetina nebyla podle našich představ, dlouho jsme v některých fázích předržovali puky za bránou nebo v naší třetině, Liberec nám je odebíral a samozřejmě se dostával do velkého tlaku. Ve druhé třetině jsme to zlepšili, dali jsme jsme dva góly a měli jsme ještě další dvě vyložené šance. Byla škoda, že jsme je neproměnili. Třetí třetinu jsme začali lehkovážně, dostali jsme gól a do šesté sedmé minuty to bylo hotové peklo od domácího týmu. Držel nás Dominik Hašek, který podal fantastický výkon. V závěru jsme hráli skvěle, dali jsme další dva góly. Podali jsme kolektivní a obětavý výkon, je to skvělé postoupit do finále."

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

Bílí Tygři Liberec - Eaton Pardubice 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 41. Klimenta (Plodek, Čakajík) - 25. Pivko (P. Sýkora, Kočí), 27. P. Sýkora (Kočí), 59. P. Sýkora (Pivko, Píša), 59. Píša (Somík). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7, navíc Kolář I (Pardubice) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Konečný stav série: 0:4.

Liberec: Leinonen - Hunkes, Výtisk, Holub, Čakajík, Moravec, Derner, Rýgl - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Plodek, Podkonický - Kica, Dušek, Špaček - Ondřej, Vantuch, Víšek. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Pardubice: Hašek - Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Mitchell, MacKenzie - Kolář I, Koukal, Rákos - Pineault, Špirko, Somík - P. Sýkora, Zohorna, Pivko - Cetkovský, Kousal, Buchtele. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.