TOP 5 žebříčku Vstřícná banka

 

1. Raiffeisenbank - 65,11

2. mBank - 64,59

3. Komerční banka - 62,69

4. Česká spořitelna 61,93

5. GE Money Bank 61,34

 

Nejvstřícnější bankou, která působí na českém trhu, je Raiffeisenbank. Druhá je mBank a třetí Komerční banka. Vyplývá to z výsledků projektu OVB Vstřícná banka za první čtvrtletí letošního roku. Nejnižší hodnocení obdržela mezi 11 největšími bankovními domy Citibank.

Hodnocení OVB Vstřícná banka sestává ze tří složek. Produkty a služby bank posuzuje osmičlenná porota složená z finančních odborníků, kteří nejsou zaměstnanci ani spolupracovníky žádné z hodnocených institucí. Bankovní poplatky vyhodnocuje server bankovnipoplatky.com, celkovou image bank hodnotí návštěvníci webu www.vstricnabanka.cz.

Z maximálně možného hodnocení ve výši 100 procent získala Raiffeisenbank 65,11 procenta, mBank 64,59 procenta a Komerční banka 62,69 procenta. Poslední Citibank obdržela rating 46,27 procenta. "Vyrovnanost výsledků bank mě překvapila a zároveň to jasně ukazuje na konzervativní přístup při hodnocení bank a správnou volbu koeficientů jednotlivých hodnotících subjektů," uvedl šéf serveru bankovnipoplatky.com Patrik Nacher, který projekt organizuje.

Vyrovnané výsledky neočekával ani člen představenstva OVB Allfinanz Michal Knapp. "Považuji to jako výchozí pozici pro další ratingy za velmi pozitivní, protože se tak může více projevit snaha bank o dosažení lepšího výsledku a další zkvalitnění jejich služeb," uvedl Knapp.

U odborné poroty, jejíž váha na celkovém výsledku dosahuje 58,3 procenta, nejlépe dopadla Česká spořitelna následovaná Komerční bankou a Raiffeisenbank. Server bankovnipoplatky.com disponuje při hodnocení vahou 25 procent, zbylých 16,7 procenta připadá na hlasování veřejnosti. Výsledky hodnocení budou organizátoři projektu ohlašovat pravidelně každé čtvrtletí, za letošní druhý kvartál budou zveřejněny 5. července.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru