Spoluvlastník finanční skupiny PPF a nejbohatší Čech Petr Kellner nakoupil akcie italské pojišťovny Generali v objemu 83,5 milionu eur (přibližně 2,12 miliardy korun). Vyplývá to z informací italské burzy.

Kellner je mj. členem devatenáctičlenné správní rady, jímž se stal v dubnu 2007. Letos v dubnu by mu mělo funkční období skončit.

Italská pojišťovna Assicurazioni Generali SpA loni zvýšila čistý zisk o 52 procent na 1,309 miliardy eur (33,2 miliardy Kč). Pojišťovna při oznámení výsledků v půli března informovala, že vyplatí dividendu 0,35 eura na akcii.

Generali je třetí největší pojišťovnou v Evropě a patří mezi pět největších pojišťoven v Česku. Spolu s tuzemskou finanční skupinou PPF, jejímž je Kellner zakladatelem a spoluvlastníkem, založila podnik Generali PPF Holding, který vlastní Českou pojišťovnu a je aktivní v celkem 13 zemích střední a východní Evropy.

PPF a Generali loni v červnu rovněž založily investiční fond PPF Partners. Ten se specializuje na nákupy aktiv ve střední a východní Evropě, klíčovým trhem pro něj je Rusko.

První velkou investicí fondu bylo 13 miliard korun, vložených do společného Energetického a průmyslového holdingu s J&T. Významným projektem v Rusku je maloobchodní síť Eldorado.

V současnosti se Kellner prostřednictvím ruské banky Nomos a Home Credit & Finance Bank (HCFB), které patří do jeho impéria, snaží získat zakázku na vytvoření Poštovní banky.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru