Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí se během února opět zvýšily. Proti konci ledna vzrostly o 2,74 miliardy na 988,4 miliardy korun. Za poslední rok domácnosti zvýšily své zadlužení o 92 miliard korun. Vyplývá to z dnešních údajů České národní banky.

Naopak zadluženost podniků v únoru meziročně klesla o 93,8 miliardy na 908,250 miliardy korun. Proti lednu se úvěry tuzemských firem snížily o 9,77 miliardy korun.

Jednodenní vklady domácností vzrostly od ledna o 10,16 miliardy korun na 833,02 miliardy korun. Meziročně se zvýšily o 88,4 miliardy korun. Vklady domácností s výpovědní lhůtou, mezi které patří například termínované vklady, meziročně stouply o 1,63 miliardy na 454,17 miliardy korun. Proti lednu se snížily o 6,7 miliardy korun.

Růst peněžní zásoby měřený agregátem M2 letos v únoru zrychlil na 2,8 procenta z lednových 2,4 procenta.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru