Vozy Škoda Fabia hatchback vyrobené v loňském roce mají podle televize Prima výrobní vadu. Autorizované servisy škodovek volají majitelům aut a chtějí, aby k nim přijeli na kontrolu. Jak Prima uvedla, kontroly probíhají v utajení, autoservisy nesdělují majitelům vozů přesné informace, o jakou vadu jde. Mluvčí Škodovky ČTK řekl, že jde o preventivní akci.

"Nejedná se o žádnou svolávací akci, k výměně dílů dochází preventivně v momentě, kdy majitel s vozem sám přijede do servisu," řekl ČTK mluvčí automobilky Evžen Krauskopf. Akce se týká asi 70.0 tisíc krátkých fabií vyrobených v loňském roce, které se nyní pohybují po celém světě. "Dochází k výměně plastového čepu u krytu zavazadlového prostoru. Je to akce na podporu spokojenosti zákazníků," dodal mluvčí.

Podle Primy však jde o tajnou svolávací akci. "My tady opravdu nemáme informace o tom, že by fabie měla nějaký problém, že by se měly svolávat do servisů," sdělila Primě Daniela Lehmanová z informační linky společnosti Škoda Auto.

Televizi řada majitelů škodovek potvrdila, že si je autoservisy postupně telefonicky zvou k opravě závady. "Nejprve paní chtěla VIN kód našeho vozidla s tím, že po ověření nám zavolá," řekla Primě majitelka vozu Škoda Fabia. Asi po deseti minutách nám potvrdila, že máme přijet a že závadu odstraní. Neřekla však konkrétně, o jakou závadu jde, dodala majitelka.

Není to poprvé, kdy Škodovka zve majitele k opravě závady potají. Například v roce 2009 některým majitelům škodovek vyměňovala čelní okna, uvedla Prima.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru