J&T Banka loni zvýšila čistý zisk o pět milionů na 234 milionů korun. Provozní zisk meziročně vzrostl o téměř čtvrtinu na 592 milionů korun, především díky růstu čistých úrokových výnosů. Banka, která patří v tuzemsku k menším, o tom informovala v tiskové zprávě.

Úrokové výnosy loni bance stouply o desetinu na 1,021 miliardy korun. Výnosy z poplatků a provizí zvýšila o více než sedm procent na 96 milionů korun. „Nejsme retailová banka a prakticky všechny základní bankovní služby poskytujeme pro privátní klienty zdarma, přesto je naším cílem pro příštích několik let růst poplatkových příjmů. Příležitosti vidíme zejména v oblasti služeb souvisejících s investováním, správou klientského majetku a organizaci nových emisí,“ uvedl šéf J&T Banky Štěpán Ašer.

Objem úvěrového portfolia banky v meziročním srovnání klesl o zhruba 4,6 miliardy na 25,2 miliardy korun. Dále rostl objem klientských vkladů, na kterém se podílel vstup banky do nového segmentu v Čechách a na Slovensku. Banka loni na podzim přišla na trh s nabídkou termínovaných vkladů již pro občany od 500.000 korun. Během úvodních měsíců prodeje tím získala více než 2000 nových klientů. Celkový objem vkladů ke konci loňského roku dosáhl 33,4 miliardy korun, meziročně o 1,6 miliardy více.

J&T Banka se loni rovněž potýkala se zvýšenou tvorbou opravných položek k nespláceným úvěrům, celkově jich vytvořila za více než 250 milionů korun. “Výsledná tvorba opravných položek je vyšší, než jsme na začátku roku plánovali, ale pokračující útlum v sektorech, které financujeme, si vyžádal své,” doplnil Ašer.

J&T Banka patří do finanční skupiny J&T a poskytuje služby privátního bankovnictví a specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory. V ČR je J&T Banka od roku 1998, působí i na Slovensku, ve Švýcarsku, v Rusku a na Barbadosu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru