Společnost eBay spustila do ostrého provozu službu eBay International Market (eIM) v češtině. Ta umožňuje tuzemským uživatelům nakupovat zboží přes internet od zahraničních prodejců.

Stránky www.ebay.cz jsou celé přeložené do češtiny, ale stále neumožňují Čechům své zboží na aukcích prodávat. K nákupům mohou využívat platební služby PayPal.

Stránky eBay International Market byly zároveň spuštěny v Dánsku, Řecku, Norsku, Rusku a Švédsku.

Během půlročního testování vzrostl celkový objem položek zakoupených českými spotřebiteli od prodávajících ze zámoří o 50 procent. Počet registrovaných uživatelů z České republiky vzrostl o téměř 60 procent.

Češi nejvíce nakupují zboží přes tržiště eBay v Německu, USA a Velké Británii. Nejoblíbenějším sortimentem jsou náramkové hodinky, dámská obuv a příslušenství k mobilním telefonům.


eBay představuje rozšířenou a plně lokalizovanou mezinárodní nákupní službu, jež byla dosud v České republice k dispozici prostřednictvím celosvětového portálu Global Buying Hub společnosti eBay. eBay je s počtem více než 90 milionů aktivních uživatelů z celého světa největším internetovým obchodním portálem na světě. Vznikla v roce 1995.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru