Výhru Bohemians ve 47. minutě zařídil Jiří Kaufman, který proměnil penaltu. Minutu před koncem jejich triumf zpečetil Jan Štohanzl.

Pražané ve strahovském exilu na jaře uspěli i podruhé a v tabulce jsou jedenáctí, už s devítibodovým náskokem na sestupové příčky. Naopak Boleslav, která na jaře doma už podlehla Kladnu a Spartě, se z devátého místa nedostane.

"Klokani" vůbec poprvé v jarní části sezony nastoupili před vlastními fanoušky, protože při minulém vítězném utkání s Olomoucí ve strahovském exilu museli nastoupit za zavřenými dveřmi. Bohemians se před třemi tisícovkami svých věrných příznivců chtěli proti Mladé Boleslavi vytáhnout a hned v sedmé minutě volala po gólu velká možnost Kaufmana, který z malého vápna zamířil těsně vedle.

Na strahovském kopci ale pak zbytek prvního poločasu ovládla Boleslav, i když se na jejích hráčích hlavně ve finální fázi možná podepsaly vzpomínky na předchozí jarní prohry. Velkým smolařem byl hlavně osmnáctiletý benjamínek Zahustel, který ve 13. a 26. minutě měl na své pravačce vedoucí gól, ale nejprve křížnou střelou minul pravou tyč a pak ztroskotal na výborném brankáři Sňozíkovi.

Zahustel si tak nedobrovolně prodloužil čekání na svůj premiérový ligový gól. Šnozík pak zelenobílé zachránil ještě jednou, když vychytal Mendyho, jehož do úniku pustil nedůrazný stoper Nikl.

Štohanzl se zase trefil

Trenér Bohemians Hoftych v poločasové pauze musel svým svěřencům asi hodně vyčítat mezery v obraně, ale hned po přestávce jej mužstvo potěšilo nečekaným kontrem. Průnik útočníka Škody do pokutového území zastavil jen za cenu faulu boleslavský stoper Rolko a Kaufman z penalty poslal svůj tým do vedení. Kaufman se už při minulém "domácím" duelu na Strahově proti Olomouci postaral o vítězný zásah Pražanů.

Už s tak podlomenou psychikou boleslavských hráčů Kaufmanova proměněná penalta otřásla ještě víc, Středočeši na hřišti tápali, a když už se dostali před Sňozíka, ve finální fázi je pokaždé zradila řada nepřesností.Jejich kouč Stanner u postranní čáry je bezmocně rozhazoval rukama.

Víc starostí mu deset minut před koncem málem přidělal záložník Bohemians Róth, který svůj výpad zakončil střelou do břevna. Povedeným pokusem se pět minut po svém příchodu na hřiště blýskl i útočník Hartig, který dnes naskočil do hry po pětizápasové odmlce. Bohemians získali definitivní jistotu až minutu před koncem, bezzubou Mladou Boleslav ztrestal po rychlém brejku Štohanzl, který už na podzim zařídil výhru "klokanů" ve městě automobilů svým památným dalekonosným pokusem z půlky hřiště.

Související