Španělská policie odhalila na kanárském ostrově Gran Canaria rozsáhlý případ zneužívání dětí. V proslulé akademii bojových umění v Las Palmas se v uplynulých 20 letech odehrálo nejméně 50 případů sexuálního zneužívání školáků, napsala v neděli agentura DPA. Údajně bylo v této souvislosti zadrženo pět podezřelých, dva z nich byli posléze propuštěni.

Hlavním podezřelým je třiapadesátiletý majitel školy a bývalý španělský přeborník karate, který podle DPA má doktorský titul. Ve svém domě údajně organizoval sexuální orgie s dětmi. Nyní je spolu se svými dvěma instruktorkami ve vazbě.

Sportovní akademii navštěvuje asi 650 žáků a vyučuje zde 20 instruktorů, poznamenala DPA. V minulých letech škola zaznamenala řadu soutěžních úspěchů při výchově nových karatistů.

Policie po odhalení skandálu zřídila dvě telefonní čísla, na která mohou zneužívaní anonymně volat. Před vyšetřovacím soudcem doposud vypovídalo přes 55 možných obětí, z toho 17 jich bylo nezletilých. Mnohé případy ale sahají hluboko do minulosti, takže jsou již promlčené.

Nové sexuální aféry se zneužíváním dětí v evropských zemích se v médiích objevují takřka denně. Většina z nich se udála na katolických školách. Mezi země, které jsou nejvíce zmítány těmito skandály, patří Německo, podobné případy hlásí například Nizozemsko a Rakousko a naposledy také Švýcarsko.

Související