Česká spořitelna odstaví přibližně 300 bankomatů po celé České republice. Půjde o krátkodobou odstávku v nočních hodinách ve dnech 12., 17. a 24. března. Důvodem je modernizace systémů na bankomatech. Společnost o tom informovala v pátek na svých internetových stránkách.

Na webových stránkách najdete také seznam bankomatů, kterých se bude odstávka týkat. Podle Kláry Pačesové z tiskového oddělení České spořitelny odstávky budou kvůli poskytovateli datového připojení, kterým je firma Telefónica O2. "Jedná se o upgrade systému s cílem odstranit chyby, které mohou mít vliv na kvalitu služeb poskytovaných zákazníkům," uvedla pro agenturu ČTK Pačesová s tím, že nejvíce bankomatů bude odstaveno v prvním termínu.

Česká spořitelna provozuje největší síť bankomatů v České republice. Ke konci roku 2009 jich v tuzemsku měla 1218. Československá obchodní banka s Poštovní spořitelnou disponovaly ke stejnému datu 734 bankomaty, Komerční banka měla 685 bankomatů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru