Česká spořitelna odstaví přibližně 300 bankomatů po celé České republice. Půjde o krátkodobou odstávku v nočních hodinách ve dnech 12., 17. a 24. března. Důvodem je modernizace systémů na bankomatech. Společnost o tom informovala v pátek na svých internetových stránkách.

Na webových stránkách najdete také seznam bankomatů, kterých se bude odstávka týkat. Podle Kláry Pačesové z tiskového oddělení České spořitelny odstávky budou kvůli poskytovateli datového připojení, kterým je firma Telefónica O2. "Jedná se o upgrade systému s cílem odstranit chyby, které mohou mít vliv na kvalitu služeb poskytovaných zákazníkům," uvedla pro agenturu ČTK Pačesová s tím, že nejvíce bankomatů bude odstaveno v prvním termínu.

Česká spořitelna provozuje největší síť bankomatů v České republice. Ke konci roku 2009 jich v tuzemsku měla 1218. Československá obchodní banka s Poštovní spořitelnou disponovaly ke stejnému datu 734 bankomaty, Komerční banka měla 685 bankomatů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru