Německému koncernu Volkswagen loni klesl čistý zisk o 80 procent na 960 milionů eur (24,56 miliardy Kč). Podnik tak výroční zprávou potvrdil předchozí předběžná čísla z února.

V roce 2008 vytvořil mateřský podnik české automobilky Škoda Auto čistý zisk 4,8 miliardy eur. Tržby za minulý rok se koncernu snížily téměř o osm procent na 105,2 miliardy; v roce předchozím dosáhly 114 miliard eur. Provozní zisk Volkswagenu loni klesl o 70 procent na 1,9 miliardy eur.

Společnost předpokládá, že celkové klima v odvětví zůstane v letošním roce nepříznivé. Počty prodaných vozů se pravděpodobně nevrátí na úrovně před krizí až do roku 2012, odhaduje Volkswagen.


Německý koncern ale odhaduje, že jeho tržby a provozní zisk v letošním roce pravděpodobně překročí loňská čísla. Letos se chce Volkswagen zaměřit především na efektivitu.

Provozní zisk skupiny Škoda Auto loni klesl o 362 milionů eur na 203 milionů (5,19 miliardy Kč). Tržby automobilky se meziročně snížily o 11,7 procenta na 7,1 miliardy eur. Ve výsledku se projevil pokles prodeje aut a nepříznivé devizové kurzy, uvedl dnes ve výroční zprávě Volkswagen.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru