Do cíle v Contres dojel Kreuziger ve stejném čase jako vítěz závěrečného spurtu Greg Henderson z Nového Zélandu.
Třiadvacetiletý Kreuziger se v průběžné klasifikaci posunul na pátou příčku a na vedoucího Nizozemce Larse Booma ztrácí patnáct vteřin. Po nedělním prologu byl jezdec stáje Liquigas devátý.

Dnešní 203,5 km dlouhou etapu poznamenalo několik pádů a do jednoho z nich se zapletlo hned třicet jezdců. Cyklisté museli také bojovat se silným větrem.

Doplatil na to mimo jiné dvojnásobný vítěz Tour de France Alberto Contador. Španělský favorit poprvé upadl 15 km před cílem, pak ještě tři kilometry před finišem. Do cíle dojel na 67. místě a v průběžném pořadí se propadl ze čtvrtého místa na osmou pozici se ztrátou 25 vteřin lídra.

Trikot vedoucího jezdce udržel bývalý mistr světa v cyklokrosu Boom, který byl stejně jako Kreuziger v patnáctičlenné skupině, jež dojela do cíle spolu s Hendersonem 17 vteřin před pelotonem.

Cyklistický závod Paříž-Nice - 1. etapa (203,5):

1. Henderson (N. Zél.) 4:22:17, 2. Nole (Slovin.), 3. Galland (Fr.), 4. Kolobněv (Rus.), 5. Valverde (Šp.), 6. Roche (Ir.), ...10. Kreuziger (ČR) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí:

1. Boom (Niz.) 4:33:11, 2. Voigt (Něm.) -5, 3. Millar (Brit.) -13, 4. L. Sánchez (Šp.) -14, 5. Kreuziger -15, 6. Henderson -20.