Zakázky průmyslových podniků v Německu v lednu vzrostly proti předchozímu měsíci o 4,3 procenta, což byl nejvyšší růst od června 2007. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnilo ministerstvo hospodářství. V prosinci objem zakázek naopak klesl o 1,6 procenta.

Výsledky jsou mnohem příznivější než odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří v průměru čekali zvýšení zakázek o 1,5 procenta. Jejich odhady se pohybovaly od poklesu o dvě procenta po růst o 3,1 procenta.

K růstu přispěly hlavně domácí zakázky, které vyskočily o 7,1 procenta. Objem zahraničních zakázek stoupl o 1,9 procenta, z toho zakázky z eurozóny vzrostly o šest procent a ze zbytku světa se snížily o 0,7 procenta, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru