Dánskému výrobci hraček Lego stoupl v loňském roce čistý zisk o 63 procent na 2,2 miliardy dánských korun (asi 7,6 miliardy Kč). Firmě pomohl vyšší prodej, zvláště v Asii a Evropě.

Tržby firmy loni stouply o 22,4 procenta na 11,66 miliardy DKK. Nejvíce k růstu přispěly dvě klasické řady stavebnic, Lego City a Lego Star Wars. Firma dodala, že měla vysoký prodej na téměř všech trzích, největší byl růst v Evropě a ve většině Asie.

Společnost je optimistická i ve výhledu na letošní rok a očekává další výrazný růst zisku i tržeb.


Společnost Lego vznikla v roce 1932 jako výrobce dřevěných hraček. Celosvětově ji však proslavily až její populární stavebnice z umělohmotných kostiček. Část jejích příjmů tvoří také licenční poplatky z počítačových her.

Hračky Lego se vyrábějí mimo jiné v Kladně. Továrnu rok a půl provozovala singapurská společnost Flextronics, v roce 2008 ji však skupina Lego převzala od Flextronicsu zpět.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru