Americko-turecká investiční skupina Odien, která vlastní největší tuzemskou cestovní kancelář Čedok, koupí cestovní kancelář Firo-tour. Obchod ještě musí schválit antimonopolní úřad. České televizi to potvrdil marketingový ředitel Odien Group Tomáš Brejcha.

Firo-tour bude i nadále prodávat zájezdy pod svým jménem.

Za společností Odien Group stojí bohatá turecká rodina Saranů spolu s americkými fondy. Jediným majitelem je společnost Odien Capital Partners se sídlem na Kajmanských ostrovech.


Skupina v prosinci 2007 koupila 98 procent Čedoku od společnosti Unimex Group. Podle tureckých médií za nabytý podíl zaplatila 80 milionů dolarů. Podle České televize patří Odienu i polovina cestovní kanceláře Eso travel.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru