Japonský koncern Nissan svolává celosvětově k prohlídce 540 000 aut kvůli možným vadám v pedálu brzdy a v ukazateli zásoby paliva. Firma ale uvedla, že kvůli uvedeným problémům nemá nahlášeny žádné nehody ani zranění. Svolávání se týká převážně vozů, prodaných na území USA.

Ukotvení pedálu a kontrolka paliva

Jedna akce se týká ukotvení pedálu brzdy, který se může částečně uvolnit, a tím zhoršit brzdicí vlastnosti vozu. Nissan kvůli tomu oslovil majitele pěti modelů aut z let 2008 až 2010 včetně vozů Titan a Armada. Celkem je to 179 000 aut v USA a 26 000 vozů v jiných regionech. Nissan dodal, že potíže s brzdou měly tři vozy.

Druhá výzva se vztahuje na kontrolku stavu paliva v nádrži, která může kvůli vadným komponentům ukazovat špatně. V USA se svolávací akce týká 419 000 aut a v dalších regionech 53 000 vozů. Tento problém se objevil u šesti modelů z let 2005 až 2008, napsala agentura Reuters.

V roce 2003 už svolal dva miliony aut

Nissan v minulosti již několikrát vozy do servisů k odstranění závad povolal. Nejvíce – přes dva miliony – v roce 2003. Porucha vadných čidel u snímače otáček se týkala 25 modelů vyrobených v letech 1998 až 2003.

Letos v únoru pak automobilka uvedla, že svolá do servisů 76 415 vozů v Japonsku a 2281 vozů v zahraniční kvůli možné závadě, jež by mohla způsobit výpadek motoru.

Kvůli možným problémům svolává auta do servisu řada automobilek. Největším problémům čelí Toyota, která musí kvůli několika různým závadám v posledním roce svolat na devět milionů vozů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru