Největší americká automobilka General Motors svolá v Severní Americe 1,3 milionu malých vozů Chevrolet a Pontiac k opravě problému s posilovačem řízení, který souvisí se 14 nehodami a jedním zraněním. Oznámila to dnes firma.

Opatření zahrnuje modely Chevrolet Cobalt a Pontiac G5 prodávané ve Spojených státech, automobily Pontiac Pursuit prodávané v Kanadě a vozy Pontiac G4 prodávané v Mexiku. "Svolání těchto vozidel je správnou věcí pro klid zákazníků," uvedl viceprezident GM pro kvalitu Jamie Hresko.

Toyota vymění olejové hadice

Problémy se dál nevyhýbají ani největší světové automobilce Toyota Motor, která byla nucena kvůli různým závadám, především nechtěnému zrychlování, svolat do servisů přes 8,5 milionu vozů. V pondělí oznámila, že ve Spojených státech vymění olejovou hadici u zhruba 934 tisíc vozů kvůli možnému úniku oleje, jenž by mohl poškodit motor.

Mluvčí společnosti nicméně uvedl, že tato záležitost nepředstavuje bezpečnostní problém. Opatření označil za "omezenou servisní akci", která podle něj není svoláním automobilů k opravě.

Toyota čelí v USA kritice, že se svoláváním automobilů začala příliš pozdě a že při něm postupuje příliš pomalu. Celou záležitost již prošetřují americké úřady.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru